edu.com.pl Forum eduProgi eduParty.pl 
Internetowe Centrum Informacji Edukacyjnej Dzisiaj mamy: 28 lipca 2021, Sylwester za 157 dni

2006punkt Strona główna
punkt Szkoła
punkt Studia
punkt Nauczyciele
punkt Forum
punkt Giełda
punkt Konkursy
punkt Imprezy
2005-04-15 11:56:26, SF BCC, AF

  BOSS - Bardzo Optymistyczny Samodzielny Start


20 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie rusza druga edycja Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS organizowana przez Studenckie Forum Business Centre Club oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej. Tym razem, prócz stolicy, ideę przedsiębiorczości propagować będą także studenci innych największych ośrodków akademickich z całego kraju.

Badania opublikowane w "Pracodawcy Roku" potwierdziły wyniki ankiety przeprowadzonej przez zespół organizatorów projektu w listopadzie i grudniu 2004 roku wśród studentów warszawskich szkół wyższych. Niemal 75% respondentów zadeklarowało chęć założenia własnej firmy zaraz po studiach lub po przepracowaniu 2-5 lat u dużego pracodawcy w celu zdobycia doświadczenia. Młodym ludziom nie brak chęci i pomysłów. Nie posiadają jednak pełnej wiedzy dotyczącej szeroko rozumianego otoczenia przedsiębiorstwa. Nie zawsze wiedzą, do koga mogą zwrócić się o pomoc i informację. Potrzebują wymiany doświadczeń, analizy "życiowych" przykładów, wsparcia doświadczonych "mistrzów", wskazówek z ich strony. Nie możemy, a nawet nie wolno nam, pozostawić ich bez opieki.

Dlatego w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, wydarzenia festiwalu będą miały na celu jedno: zmotywowanie jak największej ilość studentów do podjęcia wyzwania, jakim jest rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Poprzez udział w debatach tematycznych z ekspertami ("Dekalog przedsiębiorcy" i "Przedsiębiorca kontra menedżer"), zajęciach warsztatowych czy wydarzeniach "eventu" (np. spróbowaniu swoich sił w "mini-golfie") młodzi ludzie będą mogli przekonać się, że "wyjście na swoje" wcale nie jest rzeczą trudną lub nazbyt ryzykowną oraz że istnieją sposoby i możliwości na rozpoczęcie samodzielnej działalności gospodarczej tuż po lub nawet w trakcie studiów!

Po co robimy to wszystko? Po to właśnie, aby młodzi, nieskażeni naleciałościami minionego systemu ambitni studenci przy wsparciu i pomocy doświadczonych przedsiębiorców i szkoleniowców nie bali się "pójść na swoje", lub, jak stwierdził podczas ubiegłorocznej edycji Pan Zbigniew Żurek z Business Centre Club, "zamiast ciasnej klatki w zoo wybrać życie na wolności".
Jeśli tylko pięciu uczestników pod wpływem Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS zdecyduje się założyć firmę, będzie to dla nas sukcesem. I dla następnych pięciu będziemy organizować następne edycje.

Więcej informacji i szczegółowy plan przebieg festiwalu w każdym ośrodku akademickim w Polsce znajduje się na stronie www.boss.org.pl

 

© RAD-COM, 2000-2005 : O Serwisie : Kontakt : Reklama