edu.com.pl Forum eduProgi eduParty.pl 
Internetowe Centrum Informacji Edukacyjnej Dzisiaj mamy: 28 lipca 2021, Sylwester za 157 dni

2006punkt Strona główna
punkt Szkoła
punkt Studia
punkt Nauczyciele
punkt Forum
punkt Giełda
punkt Konkursy
punkt Imprezy
2005-03-06 16:31:25, AF

  Wyjść na swoje


Program "Przedsiębiorca - Twoja przyszłość" wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych bezrobotnych, którzy nie wiedzą jak założyć własny biznes, bądź boją się to zrobić.

Studneckie Forum BCC we współpracy z Business Centre Club oraz Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje akcję, której celem jest walka z bezrobociem wśród młodych ludzi.

Młodzi bezrobotni w ramach projektu będą zakładać i prowadzić w pierwszej fazie "wirtualne firmy" w bezpłatnych, specjalnie do tego celu przygotowanych pomieszczeniach.

Przedsięwzięcie, kierowane do młodych - do 26 roku życia - bezrobotnych z regionów: łódzkiego, lubelskiego, białostockiego oraz siedleckiego, ma przełamać bariery mentalne i lęk przed "pójściem na swoje" oraz zachęcić ich do aktywności na lokalnym rynku pracy.

W ramach projektu odbędzie się szereg zajęć praktycznych, mających przekazać uczestnikom wiedzę z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Po konferencjach inauguracyjno-informacyjnych wyłonionych zostanie grupa młodych bezrobotnych. Dostaną oni możliwość uczestniczenia w cyklu szkoleń, prowadzonych m.in. przez fińskich ekspertów z Mercuria Business School w Helsinkach, specjalistów z Business Centre Club, trenerów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz doradców zawodowych.

Pozyskane umiejętności beneficjenci będą mogli wykorzystać w kluczowym etapie projektu, jakim jest prowadzenie w specjalnie przygotowanych i wyposażonych pomieszczeniach "wirtualnych firm". Po 6 tygodniach uczestnicy będą mogli rozwinąć prawdziwą już działalność w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości.

Więcej informacji na stronie: www.sfbcc.org.pl.

 

© RAD-COM, 2000-2005 : O Serwisie : Kontakt : Reklama