edu.com.pl Forum eduProgi eduParty.pl 
Internetowe Centrum Informacji Edukacyjnej Dzisiaj mamy: 28 lipca 2021, Sylwester za 157 dni

2006punkt Strona główna
punkt Szkoła
punkt Studia
punkt Nauczyciele
punkt Forum
punkt Giełda
punkt Konkursy
punkt Imprezy
2006-08-29 18:39:15, Fundacja MSP Komandor

  Akademia Przedsiębiorczości w gimnazjach


Tylko do 8 września można zgłaszać gimnazja do ogólnopolskiego programu edukacyjnego, ukierunkowanego na rozwój zdolności przedsiębiorczych. Pakiet Wrześniowy – Akademia Przedsiębiorczości, jest bezpłatnym, rocznym program, polecanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Obecnie trwa nabór gimnazjów do szóstej edycji Pakietu Wrześniowego, którego autorem i inicjatorem jest Fundacja Komandor. W ostatnim roku szkolnym w programie wzięło udział ponad 500 szkół – to ponad 100 procent więcej niż rok wcześniej. W tym roku Fundacja chce nawiązać współpracę z około 1000 gimnazjów. Do 23 sierpnia swoje uczestnictwo zgłosiło ponad 670 szkół.

Program Pakiet Wrześniowy – Akademia Przedsiębiorczości jest prowadzony bez jakichkolwiek opłat ze strony szkoły. Każde gimnazjum, przystępując do programu, ma zapewnione szkolenie opiekuna grupy, którego zadaniem jest prowadzenie zajęć dydaktycznych. Fundacja Komandor przekazuje także program merytoryczny, który obejmuje pełen, roczny plan zajęć oraz oprogramowanie, które jest integralną częścią Pakietu Wrześniowego. W istocie proces edukacyjny w ramach programu wykorzystuje lekcje interaktywne (odbywają się one za pośrednictwem Internetu), których autorem jest także fundacja. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w czasie pozalekcyjnym. W roku bieżącym Fundacja Komandor zdecydowała się rozszerzyć nazwę programu. Dotychczas nazywał się on „Pakiet Wrześniowy”. Od szóstej, najbliższej edycji do oficjalnej nazwy dołączono słowa „Akademia Przedsiębiorczości”, które zdaniem przedstawicieli fundacji oraz uczestniczących w programie szkół, trafniej oddają istotę samego programu edukacyjnego. W najbliższym roku obowiązywać będzie pełna nazwa lub będą stosowane nazwy zamiennie.

Pakiet Wrześniowy – Akademia Przedsiębiorczości przybliża najważniejsze aspekty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Uczniowie powołują do życia własne „wirtualne” przedsiębiorstwo, a następnie, w ciągu roku, dbają o jego rozwój i rozwiązują bieżące zadania z dziedzin marketingu, zarządzania kadrami i finansami. W trakcie programu uczniowie zapoznają się z problematyką zakładania i prowadzenia przedsiębiorstwa, co ważne, analizując ją od strony różnych stanowisk. Zgłębiają też wiedzę ogólną o najważniejszych przepisach oraz urzędach regulujących życie gospodarkę w Polsce i Unii Europejskiej. Najlepsze gimnazja biorą udział w corocznym Konkursie Wiedzy Gospodarczej.

Zdaniem prezesa Fundacji Komandor, Łukasza Adamczyka, Pakiet Wrześniowy znakomicie rozwija zdolności przedsiębiorcze wśród młodzieży. „Widzimy, jak bardzo w ciągu roku podnosi się poziom wiedzy i wyobraźni ekonomicznej wśród gimnazjalistów. Młodzi ludzie dzięki takim inicjatywom zyskują sporo samodzielności, przebojowości oraz pozbywają się lęku przed podejmowaniem decyzji. Bardzo chcielibyśmy, aby w zbliżającym się roku do programu chętniej przystąpiły gimnazja z tych województw, które do tej pory nie były licznie reprezentowane. Należą do nich woj. lubelskie, lubuskie, podlaskie, pomorskie, opolskie i świętokrzyskie„ – powiedział Łukasz Adamczyk.

Jak przystąpić do programu?
Gimnazja zainteresowane przystąpieniem do programu Pakiet Wrześniowy mogą do 8 września br. zgłaszać swoje uczestnictwo na stronie internetowej Fundacji Komandor:
www.pakietwrzesniowy.pl/ankieta, pod którym należy wypełnić ankietę. Zgłoszenie można wysłać za pośrednictwem tej strony lub przesłać na adres e-mail: ankieta@komandor.pl lub ewentualnie na adres pocztowy Fundacji Komandor (ul. Powstańców Śląskich 5, 01-381 Warszawa.
Następnie, na stronie www.pakietwrześniowy.pl/zgłoszone_szkoły należy sprawdzić czy gimnazjum zostało zarejestrowane w bazie. Po udanej rejestracji nowi uczestnicy Pakietu Wrześniowego otrzymają drogą elektroniczną (na adres wskazany w ankiecie) potwierdzenie rejestracji wraz z loginem i hasłem, co umożliwi uzyskiwanie dalszych informacji o Pakiecie Wrześniowym i szkoleniach.

 

© RAD-COM, 2000-2005 : O Serwisie : Kontakt : Reklama